Główna‎ > ‎

Aktualności

Rozpoczął się nabór na rok szkolny 2018/2019.
Szczegóły oraz druk podania dostępne w zakładce NABÓR

ŻYCZENIA WAKACYJNE

opublikowane: 5 lip 2018, 04:46 przez moderator serwisu

            

Drodzy - Rodzice i Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy Szkół Katolickich

im. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Św. Ojca Pio

w Tomaszowie Mazowieckim!

 

Z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Szkół Katolickich Im. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Św. Ojca Pio oraz Rodzicom składam najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzę, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.

Uczniom gratuluję osiągniętych wyników w nauce, nabycia nowych kompetencji i umiejętności.

Życzę Wam bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Rodzicom dziękuję za zaangażowanie, pomoc i wspieranie działań szkół.

 

Z Panem Bogiem!

Mariusz Węgrzynowski

Dyrektor Szkół Katolickich im. Niepokalanego Serca najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Św. Ojca Pio

w Tomaszowie Mazowieckim

 

 

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

opublikowane: 5 lip 2018, 04:37 przez moderator serwisu

       

W dniu 22 czerwca 2018 r. w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym i Katolickiej Szkole Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi im. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Św. Ojca Pio został uroczyście zakończony rok szkolny 2017/2018.

 Najpierw o godz.14: 30 uczniowie, ich rodzice, nauczyciele oraz cała społeczność Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Katolickiej Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi oraz Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio, wzięli udział we mszy św. odprawionej w ich intencji, przez księdza prałata Henryka Kowalińskiego, proboszcza parafii Św. Jadwigi Królowej w Tomaszowie Mazowieckim.

Serdeczne podziękowania dla Pana Adama Tataradzińskiego i jego syna Wojtka oraz Pana Krzysztofa Misiaka za służbę liturgiczną podczas mszy świętej.

 Następnie, po mszy św. wszyscy obecni na niej, udali się do budynku szkoły na drugą część związaną z zakończeniem roku szkolnego. 

Podczas tej części, która rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego głos zabrali: Dyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Katolickiej Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi - Pan Mariusz Węgrzynowski, ksiądz prałat Henryk Kowaliński, Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego – Pani Beata Stańczyk, Dyrektor Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego – Pan Marek Sarwa oraz Radny Rady Powiatu Tomaszowskiego – Pan Dariusz Misztal. W uroczystości wzięli również udział inni zaproszeni goście - Radni Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego – Pani – Krystyna Bobińska, Panowie – Adam Iwanicki, Jarosław Feliński i Krzysztof  Misiak.

  Najlepsi uczniowie, otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem oraz nagrody i dyplomy za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe i bardzo dobre zachowanie.

W Katolickim Liceum Ogólnokształcącym świadectwo z czerwonym paskiem otrzymał – Kamil Leśniewski.

Natomiast w Katolickim Gimnazjum najwyższą średnią ocen uzyskał uczeń – Kamil Kołodziejski5,72 (najwyższa średnia w historii szkoły).

W Katolickiej Szkole Podstawowej dwoje uczniów uzyskało świadectwo z czerwonym paskiem, w siódmej klasie jest to Nina Bykowska, a w klasie czwartej Makary Nowicki

Uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, Katolickiego Gimnazjum i Katolickiej Szkoły Podstawowej otrzymali także, dyplomy za: godne reprezentowanie szkoły w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych, pracę społeczną na rzecz szkoły, wysoką frekwencję na zajęciach lekcyjnych oraz godne reprezentowanie szkoły na uroczystościach religijno – patriotycznych. 

 Natomiast rodzicom uczniów, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, wręczono okolicznościowe listy gratulacyjne.

 Wszystkim wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym 2018/2019. 

W czasie tej uroczystości na zakończenie roku szkolnego 2017/2018, został przedstawiony przez uczniów III Katolickiego Gimnazjum, bardzo piękny program artystyczny, który został przygotowany przez Panie – Beatę Kubacką Mizerską, Olgę Górską i Pana Sylwestra Lublina. 

 Na końcu uroczystości, wszyscy zgromadzeni na niej, wzięli udział w poczęstunku przygotowanym przez rodziców absolwentów Katolickiego Gimnazjum.

 

Dzień Rodziny – 21.06.2018

opublikowane: 5 lip 2018, 04:33 przez moderator serwisu   [ zaktualizowane 6 lip 2018, 03:13 ]

W dniu 21 czerwca, tuż przed zakończeniem roku szkolnego, uczniowie klasy I Katolickiej Szkoły Podstawowej zaprosili swoich rodziców i rodzeństwo na Dzień Rodziny. Przygotowali dla nich przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”.

W rolę Kapturka wcieliła się Wiktoria Głuch, wilkiem była Weronika Czarnecka, babcią – Milena Owczarek, leśniczym – Jan Kujawa, a tatą – Ivan Bujnowski.

Wszyscy świetnie się spisali. Dzieci wraz z nauczycielką przygotowały dekoracje, a rodzice zadbali o odpowiednie stroje. Po przedstawieniu i gromkich brawach dla małych aktorów, wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku. Uroczystość zakończyły wspólne pląsy i zabawy.

WYCIECZKA DO INOWŁODZA I SPAŁY – 20.06. 2018 R.

opublikowane: 5 lip 2018, 04:28 przez moderator serwisu

                 

W dniu 20 czerwca 2018 r. uczniowie i nauczyciele Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Katolickiej Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi im. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Św. Ojca Pio oraz rodzice uczniów, a także członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio udali się na wycieczkę do Inowłodza i Spały. W trakcie tej wycieczki, wszyscy obecni na niej zwiedzili – Kościół Św. Idziego i ruiny Zamku w Inowłodzu oraz Bunkier w Konewce i Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale.

W pierwszej kolejności wycieczka udała się do bunkra na Konewce. Zwiedzanie bunkra, który ma niebywałą historię odnoszącą się do wydarzeń z II wojny światowej poprowadził przewodnik. Informacje o historii bunkra, które zostały przez niego przekazane były wyjątkowe.

 Później, uczestnicy wycieczki udali się do Kościoła św. Idziego w Inowłodzu, a następnie do ruin Zamku w Inowłodzu. Tutaj, inny miejscowy przewodnik oprowadził całą wycieczkę po Kościele Św. Idziego, a później różnych zakamarkach Zamku. Opowiedział ich historię, a w sposób szczególny przekazał wiedzę o wyjątkowych wydarzeniach związanych zarówno z historią Kościoła Św. Idziego jak i odrestaurowanych ruinach Zamku.

Następnie, wycieczka udała się do Centralnego Ośrodka Sportu Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale. Przewodniczka, która oprowadzała po Ośrodku przekazała wiele nieznanych, na co dzień informacji nie tylko o samych obiektach sportowych, ale również o treningach sportowców.

 Na zakończenie wycieczki wszyscy na niej obecni udali się na poczęstunek - wspólny grill.

Ta wycieczka do Spały i Inowłodza była piękną i szczególną lekcją patriotyzmu, historii, wiedzy o społeczeństwie i sporcie. Wszyscy obecni na niej wrócili do domu bardzo zadowoleni. 

 

 

 

SPŁYW KAJAKOWY – 19 CZERWCA 2018 R.

opublikowane: 5 lip 2018, 04:17 przez moderator serwisu

W dniu 19 czerwca 2018 r. uczniowie i nauczyciele Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Katolickiej Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi wzięli udział w spływie kajakowym.

Fachowa obsługa, w której obecni byli cały czas zawodowi instruktorzy – ratownicy, miała pieczę nad bezpieczeństwem uczestników naszej wyprawy.

 Nauczyciele, którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników spływu to: Panie Sylwia Okólska i Katarzyna Kacprzykowa.

 Dla niektórych naszych uczniów był to pierwszy kontakt z kajakiem, o samym spływie nie wspominamy. Dlatego też z oczywistych względów wszyscy mieli na sobie założone kapoki, na wypadek gdyby zaistniała nieoczekiwana sytuacja...

Trasa spływu kajakowego przebiegała od przystani Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tomaszowie Mazowieckim aż do przystani w Inowłodzu.

Przepłynięcie trasy spływu zajęło jego uczestnikom kilka godzin. Przez całą trasę wszyscy biorący udział w spływie podziwiali przepiękną przyrodę, jaka występuje w dolinie rzeki Pilicy.

 Na szczęście, spływ przebiegał bez dodatkowych atrakcji…

A później…, na przystani Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tomaszowie Mazowieckim było ognisko, na którym pieczono kiełbaski i inne wiktuały.

 

Nocowanie w szkole – 15-16.06.2018

opublikowane: 5 lip 2018, 04:15 przez moderator serwisu   [ zaktualizowane 6 lip 2018, 03:11 ]

Uczniowie klas I, IV i VII Katolickiej Szkoły Podstawowej postanowili poszukać nocą przygód w murach naszej szkoły! Grupa składająca się z kilkunastu osób podjęła wyzwanie z plecakami, w których zamiast książek, były poduszki i koce stawili się 15 czerwca w sali numer 13. Po przygotowaniu miejsc do spania, odbył się konkurs talentów. Wszyscy uczestnicy byli jednak tak dobrzy, że nie udało się wyłonić zwycięzcy. Po zabawach przyszła kolej na kolacje. Uczniowie przygotowali pyszne i zdrowe kanapki. Po kolacji i krótkim odpoczynku nadszedł czas na wymyślenie nazwy i plakatu dla grupy dzielnych poszukiwaczy przygód. I tak oto „Noce Nietoperze” wzięły udział w zawodach sportowych – wyścigach rzędów, które oczywiście zakończyły się remisem. Nieco zmęczeni i troszkę śpiący, posilili się i pobawili. Gdy wybiła godzina 22:30,  nadszedł czas na prawdziwą nocną przygodę. Uzbrojeni jedynie w latarki odważni śmiałkowie wyruszyli, żeby znaleźć, ukryty w szkole, skarb. Po drodze czekały na nich różne zagadki i łamigłówki. Jednak świetnie sobie z nimi poradzili. Po odnalezieniu słodkiego skarbu, przyszła kolej na dobranockę. Wybór padł na „Zaplątanych”. Niektórzy zasnęli już na bajce, inni zaraz po niej. Jeszcze inni dzielnie siedzieli do samego rana, grając w gry stolikowe i nie dając zasnąć opiekunom. Po pobudce, śniadaniu i szybkim sprzątaniu, uczniowie udali się do domów. I już czekają na powtórkę!

Wycieczka do Papugarni i na trampoliny – 06.06.2018

opublikowane: 5 lip 2018, 04:14 przez moderator serwisu   [ zaktualizowane 6 lip 2018, 03:10 ]

W dniu 6 czerwca uczniowie klasy I Katolickiej Szkoły Podstawowej wybrali się na wycieczkę do Łodzi. W planach mieli zwiedzanie papugarni „Carmen” i zabawy w parku trampolin „Saltos”.

W papugarni mieli okazję zobaczyć mnóstwo barwnych, tropikalnych ptaków z różnych gatunków. Papugi pozwalały się dotykać i można było je nakarmić. Dzieci były bardzo zadowolone. Ale to nie był koniec atrakcji. Po zakupieniu pamiątek pierwszaki udały się na parku trampolin i tu dopiero zaczęła się zabawa. Po rozgrzewce, wszyscy skakali, skakali i skakali… Najpierw nieśmiało, ale później coraz odważniej. Niektórzy odważyli się nawet wspiąć na ściankę wspinaczkową. Inni grali w zbijaka nieustannie odbijając się na trampolinach. Zmęczeni, ale szczęśliwi i uśmiechnięci wrócili do domów i jeszcze długo wspominali tę przygodę.

Wycieczka na Niebieskie Źródła -30.05.2018

opublikowane: 5 lip 2018, 04:13 przez moderator serwisu   [ zaktualizowane 6 lip 2018, 03:08 ]

W dniu 30 maja uczniowie klasy I Katolickiej Szkoły Podstawowej wybrali się na krótką wycieczkę do rezerwatu „Niebieskie Źródła”, żeby uczcić zbliżający się Dzień Dziecka. Po ustaleniu zasad zachowania, jakie obowiązują w rezerwacie przyrody, uczniowie, rozpoczęli zwiedzanie. Czytali informacje dotyczące zwierząt i roślin znajdujących się na tym pięknym terenie. Poznali również legendę mówiącą o powstaniu Źródeł. Po krótkim spacerze, urządzili piknik, który szybko połączyli z zabawami. Troszkę zmęczeni, ale radośni, wrócili do szkolnych ławek.

ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI I KONSTYTUCJI 3 MAJA 2018

opublikowane: 5 lip 2018, 04:08 przez moderator serwisu   [ zaktualizowane 5 lip 2018, 04:09 ]

W dniu 3 maja 2018 r. uczniowie i nauczyciele Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Katolickiej Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi na czele z Panem Mariuszem Węgrzynowskim dyrektorem szkół wraz z członkami Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio, wzięli udział w uroczystościach związanych z przypadającym w tym dniu świętem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz 227 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. celebrowaną w Kościele Św. Antoniego w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem księdza prałata Henryka Kowalińskiego i księdza prałata Edwarda Wieczorka. Następnie, po mszy św. jej uczestnicy udali się na Plac Kościuszki.

Tam, po uroczystym wciągnięciu flagi narodowej na maszt przez poczet flagowy i odegraniu Hymnu Polski oraz przypomnieniu wydarzeń związanych z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja, nastąpiło odczytanie Apelu Pamięci poświęconego twórcom i ustawodawcom Konstytucji.

W dalszej kolejności, żołnierze 25 Brygady Kawalerii Powietrznej oddali salwę honorową. Na końcu uroczystości składano pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki wiązanki z biało - czerwonych kwiatów.

Wśród delegacji składających kwiaty, obecni byli – uczniowie i nauczyciele reprezentujący Katolickie Liceum Ogólnokształcące i Katolicką Szkołę Podstawową z oddziałami gimnazjalnymi oraz członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio.

                 

 UROCZYSTOŚCI KATYŃSKIE - 13.04.2018 R.

opublikowane: 30 kwi 2018, 02:47 przez moderator serwisu

W dniu 13 kwietnia 2018 r. uczniowie i nauczyciele Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Katolickiej Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi Im. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny Królowe Polski i Św. Ojca Pio na czele z dyrektorem szkół Panem Mariuszem Węgrzynowskim oraz członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio, wzięli udział w uroczystościach religijno – patriotycznych, upamiętniających 78 rocznicę zbrodni katyńskiej.

Uroczystości odbyły się na Cmentarzu Wojennym. Rozpoczęły się one odśpiewaniem hymnu narodowego i wciągnięciem flagi narodowej na maszt.

Następnie, ksiądz prałat Henryk Kowaliński poprowadził modlitwę za pomordowanych. Później, nastąpiły okolicznościowe przemówienia odnoszące się do zbrodni katyńskiej. Odczytano także Apel Poległych a Kompania Honorowa 25 Brygady Kawalerii Powietrznej oddała salwę honorową ku czci zamordowanych.

W dalszej kolejności, przedstawiciele wielu środowisk, w tym, uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, Katolickiego i Katolickiej Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi im. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Św. Ojca Pio oraz członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio, złożyli wiązanki z biało-czerwonych kwiatów pod Krzyżem Katyńskim.

Po zakończeniu pierwszej części uroczystości, wszyscy zgromadzeni na niej udali się do Kościoła Św. Jadwigi Królowej. Tutaj, została odprawiona msza św. w intencji pomordowanych polskich oficerów w Katyniu oraz innych obozach zagłady na wschodzie.   

 

1-10 of 146