Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

FINAŁ IV POWIATOWEGO KONKURSU WIEDZY RELIGIJNEJ – 16 CZERWCA 2015 R.

opublikowane: 9 lip 2015, 11:08 przez moderator serwisu
            W dniu 16 czerwca 2015 roku w Auli Kościoła Świętej Jadwigi Królowej w Tomaszowie Mazowieckim odbył się finał IV Powiatowego Konkursu Wiedzy Religijnej.

         Organizatorami konkursu, nad którym honorowy patronat objął Dziekan Dekanatu Tomaszowskiego ksiądz prałat Henryk Kowaliński, było Katolickie Liceum Ogólnokształcące, Katolickie Gimnazjum, Katolicka Szkoła Podstawowa oraz Katolickie Stowarzyszenie Oświatowe im. Św. Ojca Pio w Tomaszowie Mazowieckim.

        Adresatami konkursu, byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów i po raz pierwszy szkół podstawowych z Archidiecezji Łódzkiej, Diecezji Radomskiej oraz Diecezji Łowickiej, położonych na terenie powiatu tomaszowskiego – łącznie w konkursie wzięło udział kilkuset uczniów.

Temat konkursu: ,,Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”

Cele konkursu:

• Poszerzenie wiedzy religijnej uczniów z zakresu obowiązującego materiału,

• Zachęcenie do lektury wybranych fragmentów Katechizmu Kościoła Katolickiego, YOUCAT Polski i Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego

• Inspirowanie uczniów do zaangażowania się w życie Kościoła Katolickiego,

• Pogłębianie prawdy o nawróceniu w kontekście przeżywanego w Polsce Roku Duszpasterskiego ,,Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.       

        W finale konkursu udział wzięli uczniowie, którzy na etapie szkolnym zajęli miejsca: pierwsze, drugie i trzecie.  Laureatami konkursu zostali uczniowie, którzy w finale powiatowym w każdej z kategorii szkół zajęli trzy pierwsze miejsca.

        Komisja Konkursowa przyznała również, po trzy wyróżnienia w każdej z kategorii szkół uczniom, którzy nie zostali laureatami konkursu.

        Laureaci i wyróżnieni otrzymali wiele bardzo cennych nagród o tematyce religijnej oraz dyplomy. Pozostali uczestnicy etapu powiatowego otrzymali również okolicznościowe nagrody i dyplomy.

        Osobami odpowiedzialnymi za przebieg konkursu byli:

Pan Mariusz Węgrzynowski - Zastępca Dyrektora Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, Katolickiego Gimnazjum i Katolickiej Szkoły Podstawowej

oraz

Pan Adam Tataradziński - Katecheta Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego.

      WYNIKI

     ETAPU  POWIATOWEGO

     IV  POWIATOWEGO  KONKURSU  WIEDZY  RELIGIJNEJ

     zorganizowanego w dniu 16.06.2015 r. przez:

     KATOLICKIE STOWARZYSZENIE OŚWIATOWE  IM. ŚW. OJCA PIO

     W TOMASZOWIE  MAZOWIECKIM

     oraz

    KATOLICKIE  LICEUM  OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

    KATOLICKIE GIMNAZJUM

   I

   KATOLICKA SZKOŁA PODSTAWOWA

  W  TOMASZOWIE  MAZOWIECKIM

POD  

PATRONATEM  DZIEKANA  DEKANATU  TOMASZOWSKIEGO

KSIĘDZA  PRAŁATA  HENRYKA  KOWALIŃSKIEGO

 I  KATEGORIA  –  SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

 I  MIEJSCE  –  ŚWINOGA  KONRAD

  – KATOLICKIE  LICEUM  OGÓLNOKSZTAŁCĄCE 

 W  TOMASZOWIE  MAZOWIECKIM

 II MIEJSCE  –  PROMNY  KARINA

- ZESPÓŁ  SZKÓŁ  PONADGIMNAZJALNYCH  NR 6 

  W  TOMASZOWIE  MAZOWIECKIM

 III  MIEJSCE  –  KRZEŚLAK  BEATA

 - ZESPÓŁ  SZKÓŁ  PONADGIMNAZJALNYCH  NR 6

 W  TOMASZOWIE  MAZOWIECKIM 

 III  MIEJSCE   - LEWICKI  TOMASZ

 – KATOLICKIE  LICEUM  OGÓLNOKSZTAŁCĄCE 

 W  TOMASZOWIE  MAZOWIECKIM

  I WYRÓŻNIENIE  –  LUBLIN  JAKUB

  -  KATOLICKIE  LICEUM  OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

  W  TOMASZOWIE  MAZOWIECKIM

 II  WYRÓŻNIENIE – MIROWSKI  KAROL

 - KATOLICKIE  LICEUM  OGÓLNOKSZTAŁCĄCE 

 II KATEGORIA  –  GIMNAZJA

I  MIEJSCE – AGNIESZKA STAŃDO

 – GIMNAZJUM W  LUBOCHNI 

II MIEJSCE – AGATA WRÓBEL

- GIMNAZJUM NR 7 W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM 

 II MIEJSCE – JOANNA STEFAŃCZYK

  – GIMNAZJUM NR 7 W TOMASZOWIE  MAZOWIECKIM

 III MIEJSCE – WERONIKA WYSMYK 

 - GIMNAZJUM W SMARDZEWICACH

  I  WYRÓŻNIENIE  –  ALEKSANDRA BUKOWSKA

  – GIMNAZJUM W LUBOCHNI

  II  WYRÓŻNIENIE  –  NATALIA MAZUREK

  – GIMNAZJUM NR 7 W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM 

                                                                                                        

 III WYRÓŻNIENIE – NATALIA SZUSTAKOWSKA

– GIMNAZJUM  NR 3  W TOMASZOWIE  MAZOWIECKIM

  III KATEGORIA – SZKOŁY PODSTAWOWE

  I  MIEJSCE –  PAULINA  SARNECKA

 SZKOŁA PODSTAWOWA W RZECZYCY

II  MIEJSCE – MARTYNA WIECZOREK

SZKOŁA PODSTAWOWA Z SADYKIERZA

III  MIEJSCE – WERONIKA SOBCZAK

 SZKOŁA PODSTAWOWA W SADYKIERZU

I  WYRÓŻNIENIE – PAWEŁ WĘGLIŃSKI

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 12  W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM

II  WYRÓŻNIENIE – NATALIA KRÓLAK

SZKOŁA PODSTAWOWA W SADYKIERZU

III  WYRÓŻNIENIE – BŁAŻEJ LEGUTOWSKI

SZKOŁA PODSTAWOWA W RZECZYCY

 SKŁAD  POWIATOWEJ  KOMISJI  KONKURSOWE

1.      KS. GUMIENIAK  GRZEGORZ  - PRZEWODNICZĄCY

2.      S. WYSZYŃSKA MAŁGORZATA  – CZŁONEK

 3.      PRZYBYLSKA BOGUMIŁA – CZŁONEK

 4.      DERKOWSKA DOROTA – CZŁONEK

 5.      KARWASIK MAŁGORZATA – CZŁONEK

 6.      GRZEJSZCZYK BEATA – CZŁONEK

7.       LASKOWSKA ANNA – CZŁONEK

 8.       KOZIK BEATA – CZŁONEK

Comments