Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

PIELGRZYMKA NA JASNA GÓRĘ – 10 MAJA 2015 R.

opublikowane: 29 maj 2015, 10:37 przez moderator serwisu

            W dniu 10 maja 2015 r. uczniowie i nauczyciele Katolickiej Szkoły Podstawowej,  rodzice i dziadkowie uczniów oraz członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio uczestniczyli w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie. 

            W drodze na Jasną Górę odwiedziliśmy Park Miniatur Sakralnych na Złotej Górze, który jest położony nieopodal Częstochowy. 

            Tam, zostaliśmy oprowadzeni przez przewodnika po Parku - znajduje się tam siedemnaście miniatur pokazujących w skali 1:25 bardzo znane obiekty sakralne na całym świecie .

            W dalszej kolejności cała nasza grupa udała się do Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej. Tutaj, uczestniczyliśmy we mszy świętej przed Cudownym Obrazem, a następnie zwiedzaliśmy muzea i inne miejsca związane z historią Jasnej Góry i Polski położone na jej terenie  – Arsenał, Skarbiec, Muzeum Sześćsetlecia Jasnej Góry i inne.

           Później, wszyscy uczestniczyli pielgrzymki powtórnie modlili się w Kaplicy Cudownego Obrazu oraz w Bazylice Jasnogórskiej, Bazylice Znalezienia Krzyża Świętego i Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Następnie, udaliśmy się w drogę powrotną do Tomaszowa Mazowieckiego.

 

czestochowa

Comments