Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

Sukces dwójki uczniów III klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej

opublikowane: 8 cze 2017, 01:21 przez moderator serwisu   [ zaktualizowane 13 cze 2017, 10:42 ]

Dwoje uczniów III klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej osiągnęło sukces w tegorocznym konkursie matematycznym „Kangur Matematyczny”. Makary Nowicki zdobył wyróżnienie, natomiast Maria Kołodziejczyk uzyskała bardzo dobry wynik w kategorii Maluch. Uczniowie otrzymali upominki książkowe oraz dyplomy. Do konkursu uczniów przygotowywała ich wychowawczyni Pani mgr Katarzyna Kacprzykowska.

Uczennica VI klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej Nina Bujnowska również uzyskała wysoki wynik w tym konkursie. Do wyróżnienia uczennicy zabrakło około 5 punktów. Uczennica ta była przygotowywana przez nauczycielkę matematyki Panią mgr inż. Justynę Jurę.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!!!!!

„Kangur matematyczny” wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

W Polsce „Kangur Matematyczny” jest konkursem organizowanym przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych z Torunia. Patronat nad konkursem sprawuje Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika z Torunia oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne. Konkurs odbył się w marcu 2017 roku. Każdy z uczestników otrzymał upominek układankę – breloczek „Magiczny sześcian”.

„Kangur Matematyczny” jest jednym z najpopularniejszych konkursów. W Polsce jest organizowany od 1992 roku. W tym roku odbyła się jego XXV edycja. W Polsce w konkursie wzięło udział ponad 300 tysięcy uczniów ze wszystkich kategorii.

kangur


Comments